sade tasarımıyla gözü en az yoran, boktan içeriğiyle beyni hiç yormayan blog ödülü - 2009

9 Ocak 2009 Cuma

internet düzenleme sınırlamaları yasaları getirilsin

bakın böyle tiksinç ve saçma bir ad kullanıyorum çünkü forumlarda ve bloglarda falan saçma sapan şeyler yazıp sürekli dönen şeyleri tekrar eden insanların yaptıklarının ne kadar tiksinç bir şey olduğunu görmelerini veya en azından hissetmelerini veya gössetmelerini falan istiyorum. sanırım insanların işi gücü yok veya çok öküz bir hayat yaşıyorlar. yani 2009 yılındayız ve adsl denen şey yaklaşık 7-8 yıldır ortalıklarda ve hala bir foruma girdiğinizde dünyanın değişik ülkelerindeki değişik yasaları, yahudi paranoyalarını, aptalca powerpoint sunularını falan görüyorsunuz... anlamıyorum, insanları bu dar perspektife iten sebep nedir? hindistanda keçiyle ilişkiye giren -veya neden ilişkiye girsinler ki adam gelip keçiyi ikna mı etti? düpedüz becermiş işte hayvanı- adamın keçiyle evlendirildiğini artık anaokuluna giden çocuklar bile gidiyor olmalı... veya louisiana'da çim biçenlerin cinayetle yargılandığını öğrenmek hayatında eline silah almamış adamların dağlarda gerillaların karşısına salındığı bir ülkenin vatandaşlarına nasıl bir tatmin duygusu sağlıyor anlamak çok zor. veya sırf yalnızlığın kişinin yalnız olması gibi yüzeysel bir çıkarımı keşfedip -keşfetmek diyorum zaten bu yüzeysel tutumun mantıksal bir sonucu olacaktır bu keşif- "yalnızlık paylaşılmaz" diye bir powerpoint sunusu hazırlayıp bunu forumda veya bloglarda paylaşan insanların neden bu kadar büyük bir moronluk yarışında olduklarını anlamaya çalışmaktan zaten vazgeçtim. öte yandan hala süregelen bir forward'lı mail çılgınlığından bahsetmek bile istemesem de artık ivme kazandığım için söylemeden geçemeyeceğim. dünya üzerindeki arazilerin %75'inin yahudilere ait olduğunu uyduran adama söyleyecek hiçbir şeyim yok... o adam sıkıcı ofis saatlerinden kurtulmak için bir avuç gerizekalıyı kullanmaya karar vermiş zeki bir insan olmalı. sorun bunu herkese forward'layan insanlarda. böyle bir şeye inanmak için insanın nasıl bir aptallık veya saflık düzeyine sahip olması gerektiğini düşünüyorum bazen... bunu düşününce aklıma yahudi kökenli firmaların logolarının alt alta konduğu forward'lı mail'ler geliyor. bu yahudiler gelip hepimizin kafasına silah dayayarak hiçbir boka yaramaz insanlar olmamızı mı istediler? hayır! tam tersine onlar tarih boyunca sürekli katledildi, bütün hakları ellerinden alındı, 2. sınıf vatandaş değil 2. sınıf insan veya canlı muamelesi -2. dünya savaşı sırasında canlı muamelesi gördükleri bile söylenemez- gördüler... üstelik dünyanın en alakasız noktasında bir ülkesi var bu adamların israil diye... buna rağmen bize onların karşısında nal toplamak düşüyor mu? düşüyor. öyleyse neden suçlu olan gerizekalı forward'lı mail üreteçleri değil de bilimin, sanatın, edebiyatın, düşüncenin her dalında yırtınan yahudiler oluyor?
tabii söylemek istediğim yine bu değildi başta... ama mesajın alındığını sanıyorum. teknolojiyi böyle aptalca amaçları için kullanan insanlara siberaleme bir şey ekleme hakkı verilmemeli diye düşünüyorum ben. bunun için bir komite falan kurulsun mümkünse... buradan yetkililere sesleniyorum! ariel, milka, sprite falan hep yahudi malları! bunları protesto edelim. devlet milyar dolarlar verip bütün savunma sistemini israilden alırken müthiş bir etki yaratacaktır protestomuz.

2 yorum:

Merope dedi ki...

harika bi yazı!
bi tek son günlerde gazze de olup bitenlerden dolayı israile çok kinliyim bundan o israili kısımlarını tenzih ediyorum. insanlık sucu zamanında yahudilere karşı işlenmiş olabilir bu onların suan aynı seyi araplara yapmasını gerektirmez :((


forwardcılara gelince...allah onların da facebookta "seni kim eklemiş görmüş yalamış" grubuna davet gonderenlerin de müstehakını versin..

Rukneddîn Cevdet Kekremsi dedi ki...

tabii savaşı falan kimse tasvip etmiyordur (en azından savaşı her zaman çıkarmayı başaranlar dışında kimse) ama filistin'in (filistin halkını kastetmiyorum) bunu hak ettiği çok açık... israil'e durmadan füze atarlarsa, intihar saldırıları yaparlarsa adamlar iyi ki yaptın teşekkür ederiz diyecek değiller ya... israilin hatası sivil halkı da vurması ama zaten bu hamas ve el fetih falan askeri bir güç olarak meydanda yok ki. hep sivil eylemlerle bir şey yapmaya çalışıyor... ayrıca onlar da kendi aralarında sürekli dalaşıyorlar. yani anlaşılan şu ki yine filistinde de belki de götünü yerinden kaldırmayan 3-5 kodaman kendi çıkarları için binlerce filistinliyi tehlikeye atıyor. insanları şehitlik falan gibi şeylerle gaza getirip israilin üzerine salıyorlar. bunların israille ortak çalıştığı bile ihtimal dahilinde bence. çünkü israilin ekonomisi savunma sanayii üzerine kurulu çoğumuzun bildiği gibi... sürekli üretimin tüketimle dengelenmemesi enflasyon demektir. bu da ekonomiyi çökertecektir. bu yüzden bir yerlere saldırması gerek israilin. tabii ki burnunun dibinde zaten hazır sebepleriyle bir filistin olunca bu son kaçınılmaz oluyor. yani hem israille işbirliği yapan hamas bundan yarar sağlıyor olabilir hem israil... sonuçta israil tarafının da halkının ölmesi pek umrunda değildir. ölen insanlar sadece istatistik.