sade tasarımıyla gözü en az yoran, boktan içeriğiyle beyni hiç yormayan blog ödülü - 2009

16 Kasım 2009 Pazartesi

fuck you, ösym

bilindiği üzre dün ales sınavına girmiş bulunmaktayım. ales, bitirilmesi pek mümkün olmayan bir sınav olduğundan soruları ışık hızında çözmeniz gerek. ancak ösym'nin yanlış sorularıyla bu ne kadar mümkündür bilmiyorum. soruyu buraya dün yazacaktım ama bugün soru kitapçığının yayınlanmasını bekledim. ordan ekran görüntüsü alıp buraya koyuyorum...bu sorunun cevabını ben %8 kâr buldum. sayısal bir bölümden mezun olmamış olmama rağmen kullandığım yöntemden ve sonuçtan da eminim. pantolonun fiyatı değil de maliyeti gömleğin 2 katı olursa cevap %10 çıkıyor, ki doğru cevap olarak da ösym cevap anaharında onu göstermiş. bu sorunun üstünde yaklaşık 5 dakikamı harcatan ösym'nin de allah belasını versin diyorum.

4 yorum:

Merope dedi ki...

ben hayatının en üretken dönemindeki insanların enerjilerini bu saçmalıklara harcattıkalrı için diyorum... allah belanızı versin!! nazire şenlendirici ses tonu ile..

yazık günah sorna turkiyeden neden felsefeci yetişmiyor, bilim adamı yetişmiyor

Rukneddîn Cevdet Kekremsi dedi ki...

offf nazire şenlendirici ses tonuyla geliyorsa kesin birileri rahatsız olmuş ve bundan sonra bir düzeltme alacaktır :F ayrıca felsefeci yetişse de alese takılır yani bu sınavı dikkate alıp çözen adamın epistemik sorunları vardır. yani hepimizin...

Eakasui dedi ki...

işlemi kontrol ettim

fiyat = maliyet olursa ösymnin dediği gibi %10 kar

fiyat maliyete eşit olmazsa %10 olmaz
bu da senin dediğin gibi

bikaç seçenek var 2tanesi şöyle;
itiraz et , küfret

Rukneddîn Cevdet Kekremsi dedi ki...

küfür hakkımı aşırı kullandım ama itiraz hakkımı kullansam takarlar mı bilmiyorum